середа, 27 грудня 2017 р.

ОСТАННІ ПОДІЇ ГРУДНЯ

22 грудня Віфліємський вогонь миру прибув до Енергодару. Вихованці Енергодарського ЦТКС, члени Запорізької обласної громадської дитячої організації «Слідопит» з самого ранку  росповсюджували його в місті. Першими його отримали працівники Управління освіти та Науково-методичного центру. Далі юні посланці миру відвідали школи, де його могли взяти всі, хто забажає. Світло є символом випромінювання добра, душевного спокою, любові до людей і до світу. Цей благодатний вогонь також був переданий до храму української православної церкви Київського патріархату та греко-католицької церкви. Цей вогонь люди зможуть запалити вдома на Святу Вечерю, щоб у кожній родині панували мир та злагода.
Відеозвіт "Віфліємський вогонь в Енергодарі"

Харків - вражаюче місто
Протягом 2017 року вихованці Енергодарського ЦТКС, члени Запорізької обласної громадської дитячої організації «Слідопит» відвідали багато цікавих куточків нашої держави. А на передодні Нового року їм ще пощастило відвідати одне з найбільших міст України - Харків. Місто нас приємно вразило своєю архітектурою, великими площами, затишними скверами та парками. 

В ході триденної експедиції наші вихованці відвідали Планетарій, дізналися дуже багато цікавого про тваринний світ нашої планети в Музеї природи Харківського національного університету імені Каразіна (до речі один із найстаріших музеїв Європи. Тут зібрано понад 250 тис. експонатів зі всього світу. Заснований у 1807 році). 

А ще нам дуже сподобалося гуляти по центральній вулиці міста – Сумській. Незважаючи на сучасні вивіски магазинів і жвавий рух авто, головна вулиця Харкова, Сумська, просякнута загадковими історіями. Ця подорож залишила приємний, незабутній слід у наших серцях, подарувала тільки яскраві враження та позитивні емоції.
"Зелена енергетика"
Сьогодні у світі найбільше електроенергії виробляють три основні типи електростанцій — теплові, гідравлічні та атомні. Проте все більшу частку електроенергії, особливо в розвинених країнах, дають три інші типи станцій — вітрові, сонячні та геотермальні. Нам пощастило жити у місті, що по праву вважається енергетичною столицею України. В минулому році наші вихованці побували на Ботієвській ВЕС і, нарешті, в грудні 2017 року делегація ЕЦТКС побувала на сонячній електростанції в м. Токмак. Цей вид енергетики новий для Запорізької області. Маючи такий об'єкт екологічно чистої енергії, Запорізька область  зробила величезний крок вперед.  Дуже приємно бачити відновлювану енергетику в дії. 

вівторок, 5 грудня 2017 р.

РАЗОМ - МИ СИЛА!

5 грудня - Міжнародний день волонтера. Якось непомітно це свято стало наймасовішим професійним святом тисяч українців. Хто б міг подумати про цей день три роки тому. Спаравжній феномен, який показав що ми за народ. У нас уже увійшло в звичку ДОПОМАГАТИ, допомагати, просто так, бо крім нас більш нікому. Тож гуртуймось у великий мурашник і тоді ми неперможна сила. Вітаю усіх українців з Міжнародним днем волонтера!

понеділок, 4 грудня 2017 р.

ЄДИНИЙ ДЕНЬ ІНФОРМУВАННЯ

01 грудня 2017 року в ЕЦТКС пройшов Єдиний день інформування на тему "Всеукраїнський референдум на підтвердження Акта проголошення незалежності України"

Голос історії

ЛІТЕРАТУРНИЙ ВЕЧІР

На минулому тижні в Енергодарському центрі туризму, краєзнавства та спорту в рамках міського патріотичного марафону пройшов літературний вечір "Є така країна Україна". На вечорі йшлося про красу та велич нашої держави. Вихованці гуртків читали вірші про народні символи, про батьків, про славний український народ. Дуже зворушливо прозвучала пісня "Ніч яка місячна"  у виконанні вихованців гуртка "Основи цитології" (керівник Ясінська Н.В.). Як завжди емоційно виконала пісню Сежченко Інна Миколаївна. Родзинкою вечора став танець з рушниками у виконанні вихованців гуртка "Юні друзі природи"(керівник Кузєванова О.І.).





неділя, 26 листопада 2017 р.

МІТИНГ- РЕКВІЄМ


НАРОД МІЙ Є, НАРОД МІЙ ЗАВЖДИ БУДЕ, НІХТО НЕ ПЕРЕКРЕСЛИТЬ МІЙ НАРОД. З таким переконанням вихованці Енергодарського ЦТКС, члени Запорізької обласної дитячої громадської організації "Слідопит" , запалювали свічки біля Поклонного Хреста, щоб вшанувати пам'ять загиблих під час Голодоморів, щоб зігріти душі тих, кого в тридцять третьому не відспівували, не оплакували, не поминали....

Озиратися у минуле треба кожному. Людина не живе в одному часі, а у трьох часових вимірах: у минулому, сьогоденні та майбутньому. Дорога у майбутнє пролягає через минуле. Треба осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо історія повторюється. І коли люди не зроблять сьогодні висновків, то вони будуть ходити по колу...



пʼятниця, 24 листопада 2017 р.

ТВІЙ БІЛЬ, УКРАЇНО...

У четверту суботу листопада в Україні щорічно відзначається скорботна пам'ятна дата - День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. Ця дата присвячена подіям 1932-1933 років, коли в результаті радянської політики хлібозаготівель і колективізації від голоду в Україні померли мільйони жителів. Голодомором в Україні називають масовий голод, що охопив в 1931-1932 роках практично всю територію Української РСР. Тоді голодною смертю померли, за різними оцінками, від 9 до 13 мільйонів чоловік. У 2006 році українська влада визнали події Голодомору геноцидом українського народу.

  Голодне лихоліття 33-го – не просто історична минувшина, а незагойна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь. Сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, котра, наче ракова пухлина, роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію, паплюжить традиції й руйнує самобутність народу. 


вівторок, 21 листопада 2017 р.

ПІЗНАЙ СВОБОДУ! ЗАХИЩАЙ СВОБОДУ! ТВОРИ СВОБОДУ!

Українці сьогодні відзначають День Гідності та Свободи. Саме цей день 2013 року став початком Революції Гідності, коли українці вийшли на Євромайдан, щоб захистити свої права та свободи. За час "Євромайдану" загинуло 123 людини, а пропали безвісти - 27. Саме їх називають "Небесною Сотнею". 21 листопада вшановують пам'ять людей, які віддали  життя за свою країну, за її європейський вибір. Це був дуже важкий іспит для України: загибель людей, початок неоголошеної війни з Росією, втрата Кримського півострова. Всі ці події  згуртували українців. Довели, що єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків. 

вівторок, 14 листопада 2017 р.

ШЛЯХ ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Третій Універсал Української Центральної ради - державно-правовий акт, що проголошував Українську Народну Республіку.
Прийнятий 7 (20) листопада 1917 року в Києві.


Проголошення ІІІ Універсалу
юридично оформлювало віковічну мрію українського народу про створення власної держави, яка отримала назву Української Народної Республіки. Після прийняття ІІІ Універсалу Українська революція вступила на якісно новий етап свого розвитку – почався період справжнього державного будівництва, відбулось пожвавлення національно-визвольного руху в регіонах України. Саме з цього часу УНР могла стати повноправним членом міжнародних відносин за умови її визнання з боку інших самостійних держав світу.
Вперше ідею проголошення УНР було висунуто Михайлом Грушевським у вступній промові у день відкриття з'їзду. Україна вже відійшла від Російської республіки, зберігаючи з нею лише формальний федеративний зв'язок, і завдання полягало лише в тому, щоб юридично оформити цей факт. 7 листопада М. Грушевський відкрив урочисте засідання Української Центральної Ради і після вступного слова М. Ковальський зачитав текст Універсалу:
  • Заявлялося, що Україна не відокремлюється від Росії, але вся влада в Україні відтепер належить лише Центральній Раді та Генеральному Секретаріату.
  • Україна стає Українською Народною Республікою.
  • До її території належать землі, населені здебільшого українцями: Київщина, Поділля, Волинь, Чернігівщина, Полтавщина, Харківщина, Катеринославщина, Херсонщина, Таврія (без Криму). Остаточно питання про приєднання до України Курщини, Холмщини, Воронежчини та інших суміжних з Україною територій з переважно українським населенням мало вирішуватися шляхом переговорів.
  • В Україні проголошувався 8-годинний робочий день.
  • Запроваджувався державний контроль над виробництвом.
  • Україна виступає за негайне укладення миру між воюючими сторонами.
  • Скасовувалася смертна кара й оголошувалася амністія.
  • В Україні повинен бути створений дійсно незалежний суд.
  • Україна визнає національно-персональну автономію для національних меншин.

понеділок, 13 листопада 2017 р.

ЗУСТРІЧ ДРУЗІВ

Вихованці Енергодарського ЦТКС, члени обласної громадської дитячої скаутської організації «Слідопит» здійснили цікаву та пізнавальну подорож до міста Дніпро. Було дуже багато позитиву, щирості та креативу. Дякуємо за пізнавльний квест по місту, за теплий прийом у клубі, за цікаву екскурсію у музей авіакомонавтики, за прогулянку по Місту, що надихає. Це було незабутньо.





пʼятниця, 10 листопада 2017 р.

УСІ НА ДИКТАНТ

День української писемності та мови - державне свято, яке щороку відзначається 9 листопада. Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду». Традиційно в цей день проходять різноманітні заходи, що привертають увагу спільноти до краси української мови, її милозвучності та мелодійності.
Керівники гуртків Енергодарського ЦТКС не залишилися осторонь цієї події. Вони прийняли участь у акції "Усі на диктант!", щоб продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українську мову.



пʼятниця, 3 листопада 2017 р.

БАТЬКІВСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ

02 листопада в Енергодарському ЦТКС відбулася батьківська конференція. На порядку денному стояли питання про підсумки роботи ради батьків за 2016-2017 н. р., про організацію навчального процесу в закладі та режим роботи ЕЦТКС, про основні напрямки виховної роботи в закладі, про роботу консультативного пункту для батьків «Школа батьків». Також було обрано новий склад батьківської ради на 2017-2018 н .р. 




четвер, 26 жовтня 2017 р.

МАНДРУЄМО РІДНИМ КРАЄМ



Вихованці Енергодарського ЦТКС, члени обласної громадської дитячої скаутської організації «Слідопит» здійснили цікаву та пізнавальну подорож на Мамай-гору та Мамай-Сурку. Це місце унікальне. Мамай гора в буквальному сенсі начинена золотом, бо скіфи вважали, що все нажите можна забрати з собою на той світ. Тут поховані жителі кам’яного городища, столиці царя Атея. Тут знайдено багато унікальних речей, різних епох. Саме тому наша експедиція розпочалася з моніторингу берегової лінії в районі Мамай-Сурки. Звичайно, пектораль ми не знайшли, але рештки посуду, фарфору, деревні скам’янілості нам трапилися. А ще ми на власні очі побачили як хвилі Каховського моря і зливові стоки руйнують Мамай-гору. 

Чотири кургани на Мамай-горі ще не досліджені. Ми піднялися на них. Ще довго говорили про таємниці Мамай-гори. Виникла навіть ідея провести тут скаутський практикум влітку. Хочеться щоб якомога більше наших друзів здійснили подорож у минуле рідного краю.




понеділок, 23 жовтня 2017 р.

ПАМ'ЯТАЄМО

В цьому році виповнюється 80 років від початку в СРСР так званого Великого терору 19371938 років, який мав на меті, зокрема в Україні, знищення вцілілих під час колективізації й Голодомору селянства, інтелігенції, духовенства, національних меншин, представників національно-патріотичного руху.

вівторок, 17 жовтня 2017 р.

ДОБРА СПРАВА

Прекрасний скаутський уїкенд. Добра справа об'єднала скаутів з Енергодара, Запоріжжя та Києва на острові Хортиця. Навіть похмура погода не зіпсувала гарного настрою та бойового духу скаутів. Кожен був на своєму місці. Як результат - очищена від чагарників Липова алея, нові споруди в стилі "піонеринг". А головне - спілкування із друзями та згуртування колективу.





ЗАКОН ПРО ОСВІТУ

субота, 14 жовтня 2017 р.

СКАУТИ ЗА МИР

13 жовтня 2017 року вихованці Енергодарського ЦТКС, члени обласної громадської дитячої скаутської організації «Слідопит» на подвір’ї ЕЗОШ №2 провели розважальну конкурсну програму «Ми роду козацького діти, землі української цвіт», присвячену Дню захисника України. Скаути разом зі своїм лідером Ленінцем Г.В. підготували дистанцію «Фріроуп» та запросили учнів 2 класу випробувати себе на сміливість та кмітливість. Дітлахи з великим задоволенням долали перешкоди, а скаути підстраховували їх та підтримували. Подвір’я школи наповнилося дитячим гоміном та сміхом. Хотілося б щоб на нашій українській землі завжди було сонячне мирне небо над головою. Зі святом! Дякуємо всім, хто захищає наших дітей! Низький Вам уклін!