понеділок, 26 червня 2017 р.

СВЯТКУЄМО РАЗОМ

Вихованці ЕЦТКС ознайомилися з  історією прийняття Конституції України.
21 рік тому 28 червня 1996 р. на засіданні 5-ї сесії Верховної Ради України 2-го скликання був ухвалений основний закон нашої держави – Конституція України, яка набула чинності в той-же день. Відтоді українці щорічно відзначають цю пам’ятну дату, як державне свято – День Конституції України. 
Україна має давню та цікаву історію конституційного процесу, що сягає своїм корінням ще часів Київської Русі («Руська Правда»). Початком історії українських конституцій вважається 5 квітня 1710 року, коли в м.Бендерах (теперішня територія республіки Молдова) було затверджено "Пакти і Конституції прав і вольностей Війська Запорізького", гетьманом Війська Запорозького Пилипом Орликом.  Конституція закріплювала створення незалежної української козацької держави в межах етнографічної національної території визнану Зборівською угодою 1649 року. Державна влада поділялася на законодавчу — Генеральна Рада, виконавчу — гетьман  та його уряд і судову — Генеральний Суд. Визнавалося право міст на самоврядування, право соціального захисту малозабезпечених. Хоча не вдалося у повній мірі реалізувати Конституцію, вона діяла на Правобережній Україні до 1714 року. На думку як вітчизняних, так і зарубіжних фахівців, це була перша європейська конституція у сучасному її розумінні.  Про те як відбувався конституційний процес в Україні ЧИТАТИ ДАЛІ

четвер, 22 червня 2017 р.

ПАМ'ЯТАЙМО!

Недільний ранок 22 червні 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу, яка забрала життя кожного п'ятого співвітчизника. День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи. 
Відповідно до Указу Президента України від 17 листопада 2000 року № 1245/2000, з метою всенародного вшанування українців, полеглих під час Другої світової війни, їх подвигу та жертовності щороку в нашій державі відзначається День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні.
Детальніше

вівторок, 13 червня 2017 р.

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФОРУМІ

З 3 по 5 червня Чернівецька область ( місто Вижниця, на базі туристичного комплексу „Кремениця”) гостинно приймала в себе учасників фінального етапу Всеукраїнського юнацького фестивалю "В об'єктиві натураліста". На цей захід була запрошена вихованка нашого Центру Закржевська Анна (гурток "Природниче краєзнавство"). Буковина зустріла гостей чудовою погодою, сизими буками, гінкими смереками та добрими, щирими вітаннями. Програма фестивалю була насиченою та цікавою: учасники  відвідали Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, музей Назарія Яремчука у с. Вижниця, етнографічний музей у смт. Берегомет Вижницького району, Національний природний парк „Вижницький”, побували на перевалі Німчич та екскурсійно-пізнавальній програмі „Місто Чернівці – перлина Буковини”. Юні фотоаматори взяли участь у майстер-класах з фотографування та відео зйомки „Буковинський ландшафт, як середовище життя” та „Карпатський ландшафт, як об’єкт охорони”. А ще юні учасники поспілкувалися та знайшли нових друзів. 
У 2018 році фестиваль пройде за темою „Раціональне використання природних ресурсів” у Херсонській області.






ОБЛАСНИЙ ЗЛІТ З ПІШОХІДНОГО ТУРИЗМУ

З 31 травня по 03 червня 2017 року на території турбази «Лиса гора»  був проведений обласний зліт-змагання з пішохідного туризму серед учнівської молоді Запорізької області. У змаганні прийняли участь 20 команд. Команда ЕЦТКС під керівництвом Карева О.М. зайняла ІІІ місце. Вітаємо з пермогою!

ЛІТО РОЗПОЧАЛОСЯ З ПЕРЕМОГ

З 31 травня по 2 червня 2017 року  на території турбази «Лиса гора» м. Василівка пройшов 10-й, ювілейний Обласний природничо-краєзнавчий зліт учнівської молоді «Знай, люби, бережи». Наш Центр представляли дві команди: "Позитрон" (ст. вікова група; кер. Ясінська Н.В.) та "Горизонт" (мл. вікова група; кер. Ленінець Г.В.). Три дні змагань були надзвичайно насиченими: театралізований конкурс "Візитка команди", туристична естафета, вечір пісні про рідний край, конкурс "Ерудити - краєзнавці". Та самим відповідальним був Контрольний природничо-краєзнавчий маршрут, який складався з 8 етапів. Учасники повинні були продемонструвати свої знання з географії рідного краю та виконати практичні завдання (н-д, визнвчити формулу лісу, побудувати геоморфологічний профіль, назвати мінерали та гірські породи тощо.) 
Наші команди гідно справилися із поставленим завданням і зайняли ІІ місця у своїй віковій групі. Вітаю вихованців гуртків та їх керівників із заслуженою перемогою! Вони проявили себе як справжні краєзнавці, які знають, поважають і люблять природу рідного краю.