неділя, 26 листопада 2017 р.

МІТИНГ- РЕКВІЄМ


НАРОД МІЙ Є, НАРОД МІЙ ЗАВЖДИ БУДЕ, НІХТО НЕ ПЕРЕКРЕСЛИТЬ МІЙ НАРОД. З таким переконанням вихованці Енергодарського ЦТКС, члени Запорізької обласної дитячої громадської організації "Слідопит" , запалювали свічки біля Поклонного Хреста, щоб вшанувати пам'ять загиблих під час Голодоморів, щоб зігріти душі тих, кого в тридцять третьому не відспівували, не оплакували, не поминали....

Озиратися у минуле треба кожному. Людина не живе в одному часі, а у трьох часових вимірах: у минулому, сьогоденні та майбутньому. Дорога у майбутнє пролягає через минуле. Треба осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо історія повторюється. І коли люди не зроблять сьогодні висновків, то вони будуть ходити по колу...



пʼятниця, 24 листопада 2017 р.

ТВІЙ БІЛЬ, УКРАЇНО...

У четверту суботу листопада в Україні щорічно відзначається скорботна пам'ятна дата - День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. Ця дата присвячена подіям 1932-1933 років, коли в результаті радянської політики хлібозаготівель і колективізації від голоду в Україні померли мільйони жителів. Голодомором в Україні називають масовий голод, що охопив в 1931-1932 роках практично всю територію Української РСР. Тоді голодною смертю померли, за різними оцінками, від 9 до 13 мільйонів чоловік. У 2006 році українська влада визнали події Голодомору геноцидом українського народу.

  Голодне лихоліття 33-го – не просто історична минувшина, а незагойна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь. Сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, котра, наче ракова пухлина, роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію, паплюжить традиції й руйнує самобутність народу. 


вівторок, 21 листопада 2017 р.

ПІЗНАЙ СВОБОДУ! ЗАХИЩАЙ СВОБОДУ! ТВОРИ СВОБОДУ!

Українці сьогодні відзначають День Гідності та Свободи. Саме цей день 2013 року став початком Революції Гідності, коли українці вийшли на Євромайдан, щоб захистити свої права та свободи. За час "Євромайдану" загинуло 123 людини, а пропали безвісти - 27. Саме їх називають "Небесною Сотнею". 21 листопада вшановують пам'ять людей, які віддали  життя за свою країну, за її європейський вибір. Це був дуже важкий іспит для України: загибель людей, початок неоголошеної війни з Росією, втрата Кримського півострова. Всі ці події  згуртували українців. Довели, що єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків. 

вівторок, 14 листопада 2017 р.

ШЛЯХ ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Третій Універсал Української Центральної ради - державно-правовий акт, що проголошував Українську Народну Республіку.
Прийнятий 7 (20) листопада 1917 року в Києві.


Проголошення ІІІ Універсалу
юридично оформлювало віковічну мрію українського народу про створення власної держави, яка отримала назву Української Народної Республіки. Після прийняття ІІІ Універсалу Українська революція вступила на якісно новий етап свого розвитку – почався період справжнього державного будівництва, відбулось пожвавлення національно-визвольного руху в регіонах України. Саме з цього часу УНР могла стати повноправним членом міжнародних відносин за умови її визнання з боку інших самостійних держав світу.
Вперше ідею проголошення УНР було висунуто Михайлом Грушевським у вступній промові у день відкриття з'їзду. Україна вже відійшла від Російської республіки, зберігаючи з нею лише формальний федеративний зв'язок, і завдання полягало лише в тому, щоб юридично оформити цей факт. 7 листопада М. Грушевський відкрив урочисте засідання Української Центральної Ради і після вступного слова М. Ковальський зачитав текст Універсалу:
  • Заявлялося, що Україна не відокремлюється від Росії, але вся влада в Україні відтепер належить лише Центральній Раді та Генеральному Секретаріату.
  • Україна стає Українською Народною Республікою.
  • До її території належать землі, населені здебільшого українцями: Київщина, Поділля, Волинь, Чернігівщина, Полтавщина, Харківщина, Катеринославщина, Херсонщина, Таврія (без Криму). Остаточно питання про приєднання до України Курщини, Холмщини, Воронежчини та інших суміжних з Україною територій з переважно українським населенням мало вирішуватися шляхом переговорів.
  • В Україні проголошувався 8-годинний робочий день.
  • Запроваджувався державний контроль над виробництвом.
  • Україна виступає за негайне укладення миру між воюючими сторонами.
  • Скасовувалася смертна кара й оголошувалася амністія.
  • В Україні повинен бути створений дійсно незалежний суд.
  • Україна визнає національно-персональну автономію для національних меншин.

понеділок, 13 листопада 2017 р.

ЗУСТРІЧ ДРУЗІВ

Вихованці Енергодарського ЦТКС, члени обласної громадської дитячої скаутської організації «Слідопит» здійснили цікаву та пізнавальну подорож до міста Дніпро. Було дуже багато позитиву, щирості та креативу. Дякуємо за пізнавльний квест по місту, за теплий прийом у клубі, за цікаву екскурсію у музей авіакомонавтики, за прогулянку по Місту, що надихає. Це було незабутньо.





пʼятниця, 10 листопада 2017 р.

УСІ НА ДИКТАНТ

День української писемності та мови - державне свято, яке щороку відзначається 9 листопада. Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду». Традиційно в цей день проходять різноманітні заходи, що привертають увагу спільноти до краси української мови, її милозвучності та мелодійності.
Керівники гуртків Енергодарського ЦТКС не залишилися осторонь цієї події. Вони прийняли участь у акції "Усі на диктант!", щоб продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українську мову.



пʼятниця, 3 листопада 2017 р.

БАТЬКІВСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ

02 листопада в Енергодарському ЦТКС відбулася батьківська конференція. На порядку денному стояли питання про підсумки роботи ради батьків за 2016-2017 н. р., про організацію навчального процесу в закладі та режим роботи ЕЦТКС, про основні напрямки виховної роботи в закладі, про роботу консультативного пункту для батьків «Школа батьків». Також було обрано новий склад батьківської ради на 2017-2018 н .р.