понеділок, 6 грудня 2021 р.

НЕЗЛАМНА УКРАЇНА

06 грудня в Україні святкують День Збройних Сил України. З цієї нагоди в ЕЦТКС пройшов урок мужності під гаслом "Незламна Україна". Учасниками заходу були вихованці гуртків "Джури"(кер. Волков С.В. та Васильчук А.М.). Вихованці показали свою майстерність у стройовій підготовці, силу та витримку під час виконання фізичних вправ, згадали історичні постаті (Богдан Хмельницький, Іван Сірко), які боролися за незалежність України .






ВСЕУКРАЇНСЬКА КАМПАНІЯ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА

Починаючи з 25 листопада 2021 року в Енергодарському ЦТКС триває акція «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок, дітей. В гуртку «Край, в якому я живу», кер. Апуріна М.І. пройшли виховні бесіди на тему «Україна без насилля». Вихованці активно обговорювали проглянуте відео та створювали тези по даній темі. З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, 1 грудня , в гуртках «Юні охоронці природи» кер. Силіна О.І. та «Юні акваріумісти» кер. Сежченко І.М. пройшли інформаційні хвилинки та тематичні ігри «Крок за кроком» на тему «Цінуй життя - зупини СНІД». В гуртках «Географічне краєзнавство» кер. Закржевська С.М. та «Спортивне орієнтування» кер. Попротський С.М. активно обговорювалися теми насилля над дітьми, рабства в сучасній Україні. На цьому акція «16 днів проти насилля» в ЕЦТКС не закінчується , а продовжується. Пропонуємо переглянути та поширити соціальний ролик "Ми проти насильства!"



понеділок, 22 березня 2021 р.

ПОДІЇ БЕРЕЗНЯ



ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ
Вже стало доброю традицією відзначати у Енергодарському ЦТКС День Народження та день пам’яті Тараса Григоровича Шевченка. Шевченківські дні в центрі проходили з 09.03.2021 по 12.03.2021 року.
Керівники гуртків підготували матеріал, відеоролики, провели інформаційні хвилинки про життя та творчість великого Кобзаря, оформили фотозону, присвячену Т.Г.Шевченко. Вихованці гуртків приймали активну участь у бесідах, знайомилися з творами відомого поета, продивлялися відео.
Діти разом з керівниками з великим задоволенням взяли участь у відео-челенджі "Шевченкове слово в віках не старіє", де читали відомі вірші українського поета.



ЗУСТРІЧ З ДОБРОВОЛЬЦЕМ
Заходи пройшли у форматі зустрічі, гостем яких був керівник гуртка "Джури", доброволець Васильчук Андрій Миколайович.
Вихованці з цікавістю та повагою слухали розповіді воїна - добровольця, задавали питання та проглядали відео з бойових буднів українських воїнів.
Вітчизна, як і рідна мати – це наша доля, яка дісталася нам у спадок на всі випробування, на безперервну щоденну працю і свята. Хвилиною мовчання вшанували добровольців, які з перших днів АТО сміливо захищали східний кордон України та не повернулися до рідних домівок. Вшанували також борців за свободу, які загинули під час Революції Гідності.

пʼятниця, 26 лютого 2021 р.

КРИМСЬКИЙ СПРОТИВ


В Україні сьогодні відзначають День кримського спротиву російській окупації. Тисячі кримських татар і проукраїнських активістів 7 років тому вийшли на вулиці Сімферополя на підтримку територіальної цілісності України.
Крим — це Україна
🇺🇦

ДОЧКА ПРОМЕТЕЯ

25 лютого 2021 року ми святкуємо 150-річчя з дня народження Лесі Українки. ЇЇ життя – це легендарний подвиг жінки, яка втілює в собі силу і мудрість, талант і щиру душу. Зявившись на рубежі двох століть і двох епох, її творчість стала однією з вершин української літератури. Щоб краще познайомитися із творчістю та життєвим шляхом поетеси, в Енергодарському ЦТКС було проведено літературний вечір "Шляхами долі Лесі Українки". Ведуча заходу розповіла про життєвий і творчий шлях поетеси. Вихованці гуртків декламували вірші великої українки. Літературний вечір мав також інтерактивні елементи - складання тематичних пазлів з віршами Лесі Українки та розгадування кросвордів, філвордів про життя та творчість Лариси Косач-Квітки. На вечері було організовано виставку та фотозону, де експонувалися різні видання поетеси та фотографії з її життя.








понеділок, 22 лютого 2021 р.

РІДНА МОВА - СКАРБ НАРОДУ

 21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Мова є душею нації, її генетичним кодом. У її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ. До відзначення Дня Рідної Мови долучився і Енергодарський центр туризму, краєзнавства та спорту.



субота, 20 лютого 2021 р.

ВДЯЧНІ ЗА СВОБОДУ


Схиляємо голови перед мужністю і самовідданістю Героїв Небесної Сотні. Вічна пам’ять, шана і вдячність…

Вихованці та керівники Енергодарського центру туризму, краєзнавства та спорту долучилися до всеукраїнської акції «Ангели пам’яті».





четвер, 18 лютого 2021 р.

СТО РОКІВ БОРОТЬБИ

 

«Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ – нацією, країна – державою», писав М. Грушевський. Саме тому вже п’ятий рік поспіль в Енергодарському ЦТКС проходять заходи до 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років.  18 лютого 2021 року вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник Булдакова Л.П.) згадували події 100-річної давнини і прийшли до думки, що Українська революція стала переломним моментом вітчизняної історії. Це був час, коли національно-визвольна боротьба сягла апогею, сприяючи відродженню української нації.

Щоб перевірити свої знання, зануритися в атмосферу того часу, вихованці гуртка використали настільну гру, розроблену Українським інститутом національної пам’яті. Гра була захопливою і дала можливість  легко й швидко запам’ятати дати, події, пов’язані з революцією, детальніше дізнатися про історичні персоналії українських політичних діячів, удосконалила навички роботи в команді. Учасники гри отримали задоволення від спілкування та ще більше зацікавились історією, тому що народ, що не знає свого минулого – не гідний майбутнього! 


вівторок, 9 лютого 2021 р.

ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ

Традиційно у другий вівторок лютого у Енергодарському ЦТКС проходить ряд заходів до Дня безпечного ІНТЕРНЕТУ.







пʼятниця, 29 січня 2021 р.

БІЙ ЗА МАЙБУТНЄ

Сьогодні ми вшановуємо пам'ять загиблих у бою під Крутами, що відбувся 29 січня 1918 року. Бій під Крутами - це локальна битва, що мала велике геополітичне значення. Стримавши ворога на декілька днів, молода українська держава підписала Брестський мирний договір із країнами Четверного Союзу, тим самим стала суб'єктом міжнародного права. А студенти, які загинули у бою або були закатовані ворогом, стали символом сміливості та жертовності в боротьбі за незалежність своєї держави.                                                                                                                                     КРУТИ. ПИШЕМО ІСТОРІЮ



середа, 27 січня 2021 р.

НЕМОЖЛИВО ЗАБУТИ

 

27 січня міжнародна спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту. У роки Другої світової війни жертвами нацистської політики, спрямованої на винищення народів та груп, які нацисти вважали неповноцінними, стали 6 мільйонів євреїв. З них 1,5 мільйона були з території сучасної України.

 Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам'яті

середа, 20 січня 2021 р.

ВАСИЛЬ ВИШИВАНИЙ - УКРАЇНСЬКИЙ ПАТРІОТ З ДИНАСТІЇ ГАБСБУРГІВ

    

Минає 125-річчя з дня народження політичного діяча, полковника легіону Українських січових стрільців та армії УНР, діяча ЗУНР Василя Вишиваного. Так себе називав австрійський ерцгерцог Вільгельм фон Габсбург. Він народився 10 лютого 1895 року. ​2020 рік Львівська обласна рада оголосила роком Василя Вишиваного. З цієї нагоди в Енергодарському ЦТКС для вихованців гуртків "Джура" та всіх зацікавлених, було проведено онлай-конференцію. Це була вже друга зустріч і вона була присвячена літературній діяльності австрійського ерцгерцога Вільгельма фон Габсбурга, відомого в Україні як Василь Вишиваний.

    Діти мали можливість ознайомитися з віршами Василя Вишиваного, дізналися, що наприкінці травня 2020 року в Харківському національному академічному театрі опери і балету ім. М. Лисенка ("Схід Opera") відбулася  прем'єра опери "Вишиваний. Король України" Алли Загайкевич, познайомилися з книгою Ю. Терещенка і Т. Осташко "Український патріот із династії Габсбургів". 

    Рік добіг кінця, а українці й надалі віддають шану діячеві, а його ім’я продовжує жити та лунає (для когось — вперше, для когось — по-новому) .