пʼятниця, 29 січня 2021 р.

БІЙ ЗА МАЙБУТНЄ

Сьогодні ми вшановуємо пам'ять загиблих у бою під Крутами, що відбувся 29 січня 1918 року. Бій під Крутами - це локальна битва, що мала велике геополітичне значення. Стримавши ворога на декілька днів, молода українська держава підписала Брестський мирний договір із країнами Четверного Союзу, тим самим стала суб'єктом міжнародного права. А студенти, які загинули у бою або були закатовані ворогом, стали символом сміливості та жертовності в боротьбі за незалежність своєї держави.                                                                                                                                     КРУТИ. ПИШЕМО ІСТОРІЮ



середа, 27 січня 2021 р.

НЕМОЖЛИВО ЗАБУТИ

 

27 січня міжнародна спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту. У роки Другої світової війни жертвами нацистської політики, спрямованої на винищення народів та груп, які нацисти вважали неповноцінними, стали 6 мільйонів євреїв. З них 1,5 мільйона були з території сучасної України.

 Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам'яті

середа, 20 січня 2021 р.

ВАСИЛЬ ВИШИВАНИЙ - УКРАЇНСЬКИЙ ПАТРІОТ З ДИНАСТІЇ ГАБСБУРГІВ

    

Минає 125-річчя з дня народження політичного діяча, полковника легіону Українських січових стрільців та армії УНР, діяча ЗУНР Василя Вишиваного. Так себе називав австрійський ерцгерцог Вільгельм фон Габсбург. Він народився 10 лютого 1895 року. ​2020 рік Львівська обласна рада оголосила роком Василя Вишиваного. З цієї нагоди в Енергодарському ЦТКС для вихованців гуртків "Джура" та всіх зацікавлених, було проведено онлай-конференцію. Це була вже друга зустріч і вона була присвячена літературній діяльності австрійського ерцгерцога Вільгельма фон Габсбурга, відомого в Україні як Василь Вишиваний.

    Діти мали можливість ознайомитися з віршами Василя Вишиваного, дізналися, що наприкінці травня 2020 року в Харківському національному академічному театрі опери і балету ім. М. Лисенка ("Схід Opera") відбулася  прем'єра опери "Вишиваний. Король України" Алли Загайкевич, познайомилися з книгою Ю. Терещенка і Т. Осташко "Український патріот із династії Габсбургів". 

    Рік добіг кінця, а українці й надалі віддають шану діячеві, а його ім’я продовжує жити та лунає (для когось — вперше, для когось — по-новому) .