Карпатськими стежками. Вже стало традицією для вихованці гуртків «Природниче краєзнавство» ( керівник Ленінець Г.В.) влітку подорожувати Українськими Карпатами. Експедиція проходила в формі походу 1 ступеню складності з активним способом пересування. Маршрут пролягав через найвищу вершину України г. Говерлу та містичне і загадкове озеро Несамовите. Слід відмітити, що в цьому році зливи та грози внесли певні корективи у хід експедиції, та це не завадило її учасникам підкорити Говерлу, відпрацювати на практиці отримані теоретичні знання, отримати нові навички та вміння. В ході експедиції було знайдено залишки лінії оборони часів І Світової війни. Зібрані під час експедиції матеріали будуть основою для написання роботи до Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край».
Підкорюємо нові вершини. В липні 2018 року вихованці гуртка «Пішохідний туризм» (керівники Кулєпов Є.О. та Скупа О.С.) здійснили спортивний похід по Українським Карпатам. Маршрут групи пролягав через Свидовець - другий за висотою хребет Українських Карпат. Свидовець це м'які трав'янисті схили, плавні лінії і округлі очі холодних гірських озер – Ворожеська, Апшинця, Догяска. Мальовничі пейзажі, що відкриваються з озера Догяска і чисте гірське повітря не залишили байдужими жодного учасника походу.
Зустріч з минулим. Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» ( керівник Попротський С.М.) під час літніх канікул з користю провели час на о. Хортиця. На початку липня гуртківці провели краєзнавчу експедицію до балки Генеральної, мабуть однієї з найвідоміших та найкрасивіших балок острова. Також дітям пощастило познайомитися з відомим запорізьким археологом Олегом Тубольцевим, який розповів їм багато цікавого про минуле нашого краю та запросив попрацювати у фондах Музею історії запорізького козацтва.
Прокладаємо нові маршрути. З 18 по 22 червня 2018 року вихованці ЕЦТКС (гуртки «Пішохідний туризм», керівники гуртків Гаркавенко О.В. та Романов М.С.) здійснили похід ІІ ступеню складності по Харківській області. Маршрут був наступний: ст. Новоберецька – м. Коропове – м. Зміїв – м. Харків (51 км). Більша частина маршруту проходила через Національний природний парк «Гомільшанські ліси» - мальовничий куточок лівобережної України, у долині річок Сіверський Донець та Гомольша. Перші «заповідні» об'єкти на території нинішнього парку виникли ще за часів Петра І, коли тут був затверджений «Заповідний корабельний гай». Ця територія являє собою цінний резерват рідкісних, реліктових та ендемічних видів рослин та тварин. Харківщина стала відкриттям для нашої групи і, сподіваємося, пройдений нами маршрут зацікавить туристів Запорізького краю.
Немає коментарів:
Дописати коментар